Kategoriler
İçerik Sayfaları
Solar Havuz Örtüsü
Solar Havuz Örtüsü
Solar Havuz Örtüsü
Solar Havuz Örtüsü

Solar Havuz Örtüsü (bg-2055)

0,00
Marka : klor-marka
Para Puan : 0
Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
Stok Miktarı : 1
Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 9999
ADET :

Solar Havuz Örtüsü

Solar Havuz örtüsü ( Hava Kabarcıklı ), havuzunuzun daha az enerji kaybetmesine, dolayısıyla, ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlamasına, ikinci  olarakta havuzunuzun  yaprak, toprak, çamur, toz ve böcekler gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar.

Kapalı suyu ısıtılmış havuzlar, birkaç şekilde ısı kaybeder. Ancak bunların en etkilisi buharlaşmadır.  Buharlaşma esnasında havuzdan ısının nasıl kaybedildiğini basit bir örnekle şöyle açıklayabiliriz:

Bir litre suyun sıcaklığını bir derece arttırmak için 1 cal enerji harcandığını varsayarsak, 26 derecelik bir havuzdan 1 litre suyun buharlaşmasıyla 1000 cal 'lik enerji kaybı meydana gelir.

Bu rakamlar göz önüne alındığında 1000 litre suyu 1 derece ısıtmak için harcadığınız enerji 1 litre suyun havuzdan buharlaşmasıyla yok olur.

Solar havuz Örtüsü ile havuzunuzu örttüğünüz zaman bu buharlaşmanın, dolayısıyla enerji kaybının önüne geçmiş olursunuz.

Buharlaşmayı önlemenin en kolay yolu havuzunuzun üzerini örtmektir. Tıpkı kaynayan tencerenin ağzını kapatmak gibi, suyun daha çabuk ısınmasını ve daha geç soğumasını sağlamış olursunuz. Bu vesileyle buharlaşma ile kaybolan enerjinin büyük bir kısmını korumuş ve kışın az enerji ile daha çabuk ısıtmış olursunuz.

Solar Havuz Örtüsünün Özellikleri:

UVI  katkısı: UVI ( Ultra Violet Inhibitors ) Mor ötesi ışınları önleyici katkılar sayesinde, SOLAR Havuz örtünüz güneşin zararlı ışınlarından korunur. UVI katkısız üretilmiş havuz örtülerine göre 3 ile 4 kat daha uzun ömürlüdür.

YÜZEN ÖRTÜ:  SOLAR Havuz örtüsü, üzerindeki hava kabarcıkları sayesinde havuzunun üzerinde asla batmadan yüzer.  SOLAR Havuz örtünüzü havuzunuza sermek ve havuzunuzdan toplamak çok kolaydır.

HAVUZ MAVİSİ: Yüzme havuzları, fonksiyonellikleri kadar dekoratif ve hoş görünümleriyle de ev, otel ve işyerlerinin önemli bir aksesuarıdır.

SOLAR Havuz örtüsü, balonlu yüzeyi, ve canlı mavi rengiyle çok hoş bir görünüm yaratmaktadır.

YÜKSEK ISI İZOLASYONU: SOLAR Havuz örtüsünün üzerindeki hava kabarcıkları sayesinde, düz filmlere göre daha fazla ısı izolasyonu sağlanmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse, baloncuklar içinde hapsolmuş hava molekülleri, havuz suyu ve soğuk hava arasında bir ısı köprüsü oluşturmakta, havuz suyunda birikmiş ısı enerjisini düz havuz örtülerine göre çok daha iyi korumaktadır. İsteğe göre Alüminyum folyo ile kaplanarak ısı koruması daha da arttırılabilir.

Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler
Çerez Kullanımı